Dr. Şadi YAZICI

Dr. Şadi YAZICI

1971 yılında Erzurum'da doğan Dr. Şadi Yazıcı, ilk, orta ve lise eğitimini İstanbul Kartal’da tamamladı.

1987 yılında liseyi bitirdikten sonra aynı yıl üniversite sınavına girip Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandı. Mezun olduktan sonra hekim olarak meslek hayatına atıldı ve 1997 yılında Tuzla’da kurduğu, Tuzla Teşhis ve Tedavi Merkezi ile özel sektörde hizmete başladı.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kuruluş çalışmalarında yer alan Dr. Şadi Yazıcı, Ak Parti Tuzla Kurucu İlçe Başkanı olarak siyasete ilk adımını attı ve 7 yıl boyunca Tuzla İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

Yöneticilik alanında yazmış olduğu makalelerden iki ödülü bulunan Dr. Şadi Yazıcı, 26 Ekim 2008 tarihinde yapılan ilçe kongresinde tekrar aday olmayarak görevini yeni bir arkadaşına bıraktı.

29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den belediye başkan adayı olan Dr. Şadi Yazıcı, seçimlerden başarıyla çıkarak Tuzla Belediye Başkanı seçildi.

2014 yerel seçimlerinde güven tazeleyerek görevini sürdüren Dr. Şadi Yazıcı, 2019 yerel seçimlerinden de başarısını sürdürdü.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ‘İnsanın Teknolojik Yalnızlığı’, ‘Demokrasi’nin Kısa Tarihi’ ve ‘Demokrasi’nin Çok Kısa Tarihi’ isimli yayınlamış 3 kitabı bulunmaktadır.

2014-2017 yılları arasında İlim Yayma Cemiyeti Tuzla Şubesi Başkanlığı görevinde bulunan Dr. Şadi Yazıcı, kurucusu olduğu Türkiye Temel Bilimler Araştırma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı sürdürmektedir. Dr. Yazıcı evli ve iki çocuk babasıdır.

Belediyecilik hizmetleri ile insanın gelişimini ve demokratik değerlerin temel değerlerimizle barışık olduğunu destekleyen çalışmaları nedeniyle Üsküdar Üniversitesi tarafından Yüksek İnsâni Değerler Ödülü takdim edilmesi uygun görülmüştür.